Interiér

Interiér bytu

Interiér bytu, Praha

Základním prvkem celého návrhu byl razantnější zásah do původní dispozice, který nabídl velkorysejší a vzdušnější řešení vstupního a hlavního obytného prostoru.

Interiér lze charakterizovat jednoduchými čistými liniemi bez výrazných barevných a tvarových experimentů. V bytě se prolíná dřevo doplněné bílou a tmavě šedou barvou – interiér tak působí teplým a příjemným dojmem. Materiály byly navrženy barevně neutrální a celkovou náladu lze proto jednoduše měnit doplňky (prostírání, polštáře, dekorace apod.).

Zásadní vliv na celkový dojem z interiéru má návrh detailů a jejich pečlivé provedení při realizaci.

Interiér kavárny Coffee Nurse

Interiér kavárny Coffee Nurse, Praha – realizace

Studie se zabývala návrhem interiéru nové kavárny Coffee Nurse v prostoru bývalé prodejny Louskáček. Cílem navrhovaných úprav bylo vtisknout kavárně identitu, celkově zpříjemnit současný prostor a v neposlední řadě přenést do popředí prodej kávy.

Základem je systémová jednotka dřevěné bedýnky, jejichž sestavy postupně formují police a regály, barové sezení, obložení otopného tělesa, stoleček… Jednotícím prvkem je „bílá“ barva asociující druhou část názvu kavárny „Nurse“. Použitím dřeva, byť lakovaného, drobného měřítka rustikalizujícího vzhledu, textilu a v neposlední řadě vhodných doplňků, vytváří celkový výraz interiéru charakteristické atmosféry (identity).

Interiér rodinného domu Jiřice

Interiér rodinného domu, Jiřice

Koncept návrhu interiéru je postaven na dvou hlavních prvcích vytvářejících dominanty daného místa. V hlavním obytném prostoru je navrženo krbové těleso, které se stává přirozeným těžištěm celého domu a vizuálně odděluje část kuchyně a obývacího pokoje. V hale je navrženo dřevěné křivočaré schodiště s plným zábradlím zvýrazňujícím linii jednotlivých stupňů. Pod stupni je navržena skříň sloužící také jako nosná konstrukce schodiště – s nadsázkou lze tedy říci, že přístup do podkroví je umožněn nikoliv po schodišti, ale po skříni.

Zvolené materiály (dřevěná dýha doplněna bílou a měkce šedou barvou) společně s navrženými doplňky (houpací síť, koberec,…) vytváří atmosféru útulného domova.

Interiér rodinného domu

Interiér rodinného domu, Praha – východ

Rekonstrukcí rodinného domu došlo k propojení hlavní obytné části s kuchyní a jídelnou v jeden prostor jehož hlavním limitem byla nízká světlá výška místností. Pro optické zvýšení prostoru byl proto po obvodu místností navržen odsazený snížený podhled s bočním nasvícením.

Ušlechtilé materiály (dřevo, kámen – travertin) jsou doplněny nábytkovými kusy lomené béžové a tmavě šedé barvy. Použité doplňky a niky nábytku jsou navrženy ve zlatavé barvě hořčice.

Odlehčená TV stěna je usazena na dřevěném soklu  a tvoří protiváhu hmotě krbového tělesa, které díky kamennému obložení jakoby vyrůstá z podlahy.

Interier hotelu Clarion

Interiér – hotel Clarion, Praha

Základní koncept vychází ze snahy o vytvoření reprezentativních prostorů s jedinečnou atmosférou exterierového působení interieru. K dosažení tohoto pocitu byly navrženy hrubé skalnaté struktury prolamované plochou matného skla. K podpoření cíleného efektu jsou skleněné stěny opatřeny fotografickým potiskem „přízraku krajiny“.

Mobiliář byl navržen v pravoúhlých formách minimalistického designu. Polstrovaná část sedacího inventáře je zasazena do čtvercových ploch z tmavého chromu, čímž se zvýrazňuje krása detailů geometricky čistého tvaru.

Navržená dispozice přízemní části hotelu Clarion obsahuje vstupní halu s recepcí, kavárnu, restauraci, doplňkové prostory a zázemí.

Interiér kostela

Interiér – konverze kostela pro františkány, Plzeň

Hlavním výrazovým prvkem se stává očištěná stávající konstrukce pilířů bývalé lisovny cihel, na kterých spočívá dřevěný krov. Atmosféra plná symboliky je udávána především prostorotvorným působení světla.

Pomocí fotografických potisků na oknech kostela se dovnitř propisuje motiv reflektující pozadí rajského dvora. Pocit „přítomnosti nebe, světla a zeleně“ neruší, ale podkresluje atmosféru tiché duchovnosti kostelního prostoru.

Přirozeným těžištěm celého prostoru je posvátné místo oltáře, jehož pevná a stabilní forma jednoduchého hranolu prorůstá ze „skalnatého podloží“ betonové podlahy skrz lehkou „vznášející se“ dřevěnou desku presbytáře, čímž je docíleno umocnění jeho významu a stability.

Interiér rodinného domu - pracovna

Interiér rodinného domu, Praha

Návrh interiéru reflektuje přání investora vytvořit interiér čistých a jednoduchých linií, materiálů a barev. Základem se staly neutrální povrchy šedivých valérů s akcentovanými „projasňujícími“ bílými plochami kontrastující s výraznou barvou laděnou dle požadavků jednotlivých členů rodiny.

Hlavní barvou, která se promítla ve společných částech domu (vstup, obytný prostor, pracovna), je žlutá. Barva dětských pokojů je řešena především výmalbou a doplňky, aby mohlo dojít k jednoduché úpravě dle budoucích přání.

Interiér je charakterizován ušlechtilými povrchy polyuretanové stěrky na podlaze, stříkanými deskami nábytku z MDF se saténovým povrchem a barevných skleněných ploch Matelux.