Nezařazené

Rodinný dům Radonice II

Rodinný dům, Radonice II

Přízemní rodinný dům je osazen na svažitém pozemku – vykonzolovaná hlavní obytná část dodává návrhu dynamiku a stává se charakteristickým prvkem domu. Velkorysé prosklené plochy v bezrámovém provedení z obytných místností jsou orientovány do zahrady a umožňují nerušené výhledy. Naopak uliční fasáda je členěna treláží, která vnitřním prostorům zajišťuje potřebnou intimitu. Celkový koncept zjemňuje zaoblená stěna u vstupních dveří, stejný motiv je použit i uvnitř domu.

Navržené dispoziční řešení je výsledkem hledání provozně funkční a čitelné dispozice odpovídající potřebám rodiny stavebníka. Výškový rozdíl uvnitř domu je kompenzován několika schody do hlavní obytné části, která díky tomu má větší světlou výšku.

Rodinný dům Radonice I

Rodinný dům, Radonice I

Rodinný dům je charakterizován především svojí horizontalitou. Na jednopodlažní hmotu hlavní obytné části s navazujícími prostory zastřešeného parkovacího stání, kryté venkovní terasy a objektu zahradního domu nasedá jednoduchá hmota druhého podlaží s dětskými pokoji. Prvky zastřešující parter spolu s vykonzolovanými částmi hmoty 2NP přispívají k odlehčení celkového výrazu a vytváří zajímavé venkovní prostory.

Fasáda domu je navržena ve dvou odstínech světle šedé barvy teplých tónů, místy je doplněna drobnými dřevěnými prvky fasády (obklad, treláže) a dřevěnými okny. V hlavních obytných částech jsou navrženy dostatečné velké prosklené plochy, které umožňují vzájemné prolnutí vnitřních prostor s okolní zelení zahrady.